تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل

در هر بیزنسی که مشغول به فعالیت هستید، یکی از شروط موفقیت، دیده شدن است. در واقع بیزنس شما باید به بازار هدف شما معرفی شود و یکی از راه‌های دیده شدن، تبلیغات هدفمند است.
باتوجه به حضور پررنگ اینترنت و البته موتور جستجوی گوگل در زندگی روزمره، یکی از روش‌های موثر تبلیغ، تبلیغات در گوگل است. گوگل ادوردز روشی سریع برای رسیدن به مشتری و افزایش فروش است.

درخواست مشاوره رایگان آموزش‌های ما را ببینید
افزایش آگاهی برند

افزایش آگاهی برند

تبلیغات گوگل نوع عملکرد برندها را متحول کرده است. وقتی مخاطب هدف شما کلمات کلیدی بیزنس شما را سرچ می‌کند، سایت شما در نتایج نمایش داده می‌شود. باتوجه به اینکه تبلیغ فقط برای مخاطب هدف شما نمایش داده می‌شود، حضور مستمر شما در نتایج، باعث افزایش آگاهی از برند تجاری شما می‌شود.
مسیر سریع‌تری نسبت به سئو

مسیر سریع‌تری نسبت به سئو

همه ما می‌دانیم که سئو و بهینه سازی سایت سرمایه‌گذاری بلندمدت است و بعد از گذشت مدت زمانی به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و سایت در نتایج سرچ گوگل نمایش داده می‌شود. اما با تبلیغات در گوگل در مدت زمان بسیار کوتاهی به نتایج صفحه اول گوگل خواهیم رسید و این مساله مطمئنا روی افزایش فروش نقش مثبتی خواهد گذاشت.
تبلیغات هدفمند

تبلیغات هدفمند

گوگل ادوردز این امکان را برای بیزنس‌ها فراهم می‌کند که تبلیغ فقط برای کاربرانی نمایش داده شود که به‌دنبال محصول و خدمات شما هستند. در واقع با امکان هدف‌گیری فوق‌العاده‌ای که این سرویس گوگل دارد، مبلغ پرداختی شما صرف کلیک‌ روی کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما می‌شود.
صرف هزینه بهینه و هدفمند

صرف هزینه بهینه و هدفمند

تبلیغات در گوگل به این شکل است که به ازای هر کلیکی که روی کلمه کلیدی ما می‌شود، هزینه‌ پرداخت می‌کنیم و هزینه‌ای بابت نمایش تبلیغ از ما کسر نمی‌شود. پس کاملا مشخص است که تبلیغات ما علاوه بر اینکه هدفمند است، به‌صرفه نیز است.
گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز چیست؟

این اصطلاح یکی از روش‌های تبلیغات در گوگل است و کمکی از سمت گوگل است تا در ازای پرداخت مبلغ مشخصی، در زمان نسبتا کوتاهی سایت شما در رتبه‌های اول گوگل قرار بگیرد. بااستفاده از این سرویس گوگل ابتدا مبلغ مشخصی را پرداخت می‌کنید و در ازای هر کلیکی که روی کلمه کلیدی مدنظر شما انجام می‌شود، مبلغی از شارژ شما کم می‌شود.
محدودیتی برای انتخاب کلمات کلیدی ندارید و تمام بیزنس‌ها در حوزه‌های کاری متفاوت از خرید و فروش خودرو گرفته تا آموزش دیجیتال مارکتینگ امکان استفاده از این سرویس را دارند.
نقطه مقابل تبلیغات گوگل، سئو سایت است و در مقایسه آن‌ها می‌توان گفت که استفاده از سرویس تبلیغات گوگلی باعث افزایش سرعت نتیجه‌گیری می‌شود. برای بیزنس‌هایی که ابتدای کار هستند google adwords پیشنهاد خوبی است که زودتر در رتبه‌های اول نتایج جستجو قرار بگیرند. از طرفی بخش بزرگی از کار بر عهده گوگل است و این مساله کار شما را به عنوان مدیر سایت راحت‌تر می‌کند.

تبلیغات گوگل چیست؟

تبلیغات گوگل چیست؟

وقتی صحبت از تبلیغات در گوگل می‌شود اکثر افراد تبلیغات کلیکی را متصور می‎‌شوند که در ازای هر کلیک مبلغی از حساب ما کسر می‌شود. اما در نظر داشته باشید که ما تبلیغات رایگان گوگل هم داریم که با نام سئو و بهینه سازی سایت آن را می‌شناسیم. اگر شما به مباحث سئو تسلط داشته باشید بدون نیاز به پرداخت هزینه سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه خواهید کرد.

تفاوت اصلی این دو روش تبلیغات، زمان نتیجه‌گیری است. در سئو شما پروسه نسبتا طولانی مدتی را پیش رو دارید و با استفاده از تکنیک‌های بهینه سازی در بلندمدت به نتیجه مطلوب و افزایش ترافیک سایت خواهید رسید. حال آنکه با گوگل ادوردز در زمان کوتاه‌تری به این نتیجه خواهید رسید.

تفاوت دیگر در سادگی است. برای سئو و بهینه سازی سایت نیاز به رعایت فاکتورهای بسیار زیادی دارید. طبق گفته گوگل حدود 200 فاکتور را باید متناسب با سایت و بیزنس خود در نظر بگیرید. عملکرد شما باید طبق استانداردهای گوگل باشد و سایت شما به طور مرتب توسط ربات‌های گوگل آنالیز می‌شود و اگر با آگاهی و یا بدون آگاهی  مغایر را الگوریتم‌های گوگل پیش بروید از طرف گوگل جریمه خواهید شد. در مقابل google adwords بسیار ساده است و حتی می‌توانید از شرکت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید.

اصطلاحات گوگل ادوردز

اصطلاحاتی که در گوگل ادوردز به کار می‌رود

کلمات کلیدی: کلمات کلیدی دقیقا عباراتی هستند که کاربران آن‌ها در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند. در واقع مخاطب شما این کلمات را در موتور جستجوی گوگل وارد می‌کند و سایت شما دقیقا با همان کلمات کلیدی برای کاربر نمایش داده می‌شود. در پلتفرم تبلیغات گوگل سایت شما تنها برای کلماتی که خودتان انتخاب می‌کنید به کاربر نشان داده می‌شود. در نهایت در ازای هر کلیکی که به‌واسطه تبلیغات انجام می‌شود از شارژ شما کم می‌شود.

Impression: ایمپریشن یک عدد را به شما نشان می‌دهد. عددی که بیانگر این است که تبلیغ شما در گوگل چند دفعه به‌وسیله کاربر کلیک شده است.

CTR: نرخ کلیک هم عددی که نتیجه تقسیم تعداد کلیک‌ها بر ایمپریشن است. با این شاخصه شما می‌فهمید که چه تعداد افراد از طریق کلیک تبلیغ در گوگل به سایت شما مراجعه کرده‌اند.

نقش سئو سایت در گوگل ادوردز

نکته‌ای که در گوگل ادز باید به آن توجه کنید، سئو سایت است. از سئو به‌عنوان تبلیغات رایگان گوگل یاد کردیم اما در نظر داشته باشید که سئو در تبلیغات گوگل هم تاثیرگذار است. در واقع ممکن است سایتی کمتر از بودجه شما برای استفاده از این پلتفرم هزینه کرده باشد ولی در نتایج بالاتر از سایت شما نمایش داده شود. یکی از دلایل این موضوع، ساختار مناسب و رعایت اصول و استاندارهای بهینه سازی و شاخصه‌هایی مانند تجربه کاربری، رابط کاربری و ... است.

در عین حال که استفاده از این سرویس بسیار ساده و راحت است، پیچیدگی‌های خاص خودش را هم دارد. سایت شما باید دارای یک سری شرایط باشد تا نتیجه خوبی از تبلیغات کلیکی بگیرید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی سایت خود را بهینه کنید و یا از شرکت‌های فعال در این زمینه کمک بگیرید.
ما در ودیانا مفتخریم تا هم بهینه سازی و هم گوگل ادز وب‌سایت و بیزنس شما را مدیریت کنیم تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

رصد کردن نرخ تبدیل
کلمات کلیدی که منجر به فروش می‌شوند را باهدف بهینه کردن هزینه‌ها آنالیز می‌کنیم.
پشتیبانی
از طریق راه‌های ارتباطی مختلفی مانند تیکت، تماس و ایمیل به سوالات و دغدغه‌های شما پاسخ خواهیم داد.
مشاوره تخصصی
به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه برای اینکه به نتیجه مطلوبی برسید و فروش خود را افزایش بدهید.
تعهد
پایبندی به تعهدات از اصلی‌ترین شاخصه‌های کاری ما در تیم ودیانا است چرا که رشد شما برای ما مهم است.

افزایش ترافیک و مشتری

این مدل تبلیغات به شما کمک می‌کند تا تمرکز خود را روی بازار هدفتان یعنی دقیقا کاربرانی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند، معطوف کنید. در این روش نه تنها ترافیک وب‌سایت شما افزایش پیدا می‌کند بلکه کاربر هدف به سمت سایت شما هدایت می‌شود.

پلتفرم بازاریابی انعطاف‌پذیر

باتوجه به اینکه این پلتفرم سازگاری خوبی با طیف وسیعی از سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارهای بازاریابی دارد، از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. برای مثال امکان دانلود اطلاعات و آنالیز آن‌ها توسط صفحات اکسل وجود دارد تا عملکرد خود را بررسی کنید.
حتی برای مواردی مانند سفارشی‌سازی برای موقعیت‌های مکانی مختلف و یا دستگاه‌های مورد استفاده کاربران و ... امکان مانور دارید.

نرخ بازگشت سرمایه بالا

وقتی گوگل ادز را برای سایت خود بهینه کنید، درآمد بالایی برای خودتان خواهید داشت چرا که محصول و خدمات شما دقیقا به مخاطب هدف و مشتری نمایش داده می‌شود. با این کار یک سرمایه‌گذاری موفق کرده‌اید و در زمان نسبتا کوتاهی به افزایش بازدید و سود خواهید رسید.
مزایای تبلیغات در گوگل

مزایای تبلیغات در گوگل

 • تبلیغ در این پلتفرم گوگل هدفمند و هوشمند است و تبلیغ فقط برای کاربر پرسونای شما نمایش داده می‌شود
 • قابلیت اضافه کردن متن‌های تبلیغاتی و چند لینک از سایت بدون نیاز به صرف هزینه مجزا
 • قابلیت تعیین بازه زمانی برای نمایش تبلیغ
 • قابلیت تعیین زبان‌هایی که تبلیغ برای آن‌ها نمایش داده می‌شود
 • قابلیت تعیین سقف هزینه مصرفی روزانه برای تبلیغات خود
 • دریافت گزارش به‌صورت ماهانه، روزانه، هفتگی
 • تنها شرط کسر شارژ شما، کلیک کاربر روی تبلیغ شما در نتایج جستجو است
 • قابلیت تعیین هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی و بهینه کردن هزینه‌ها با بهبود نرخ تبدیل ppc
 • قابلیت تعیین منطقه جغرافیایی برای تبلیغ
سفارشی‌سازی گوگل ادوردز

سفارشی‌سازی گوگل ادوردز

در این پلتفرم محبوب گوگل قابلیت‌های کارآمدی برای تعریف معیار و شاخصه در نظر گرفته شده است. با استفاده از این شاخصه‌ها تبلیغات شما هدفمند و هوشمند خواهد بود. در ادامه تعدادی از این فاکتورها را مشاهده می‌کنید.

 • تعیین مکان: افرادی که در شهر، قاره یا کشور مدنظر ما زندگی می‌کنند
 • رده سنی افراد: امکان مشخص کردن نمایش تبلیغ برای رده سنی مشخص
 • جنسیت افراد: تبلیغ برای خانم‌ها یا آقایان
 • علایق: تبلیغ برای کسانی که به موضوع خاصی مثلا لوازم آشپزخانه علاقه‌مند هستند
 • دستگاه مورد استفاده کاربران: تعیین دستگاه‌هایی که کاربران با استفاده از آن‌ها از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کنند. برای مثال ممکن است تبلیغ شما در حوزه مسکن و خرید و فروش ملک باشد و اکثر افرادی که به دنبال این خدمات هستند از تلفن همراه آیفون استفاده می‌کنند. پس بهتر است تبلیغ شما برای این دستگاه سفارشی‌سازی شود.
 • بازاریابی مجدد: این شاخصه برای بازدیدکنندگانی است که قبلا از سایت و اپلیکیشن شما بازدید کرده‌اند اما هیچ اقدامی به خرید نکرده‌اند.

بااستفاده از این امکانات می‌توانیم تبلیغ خود را برای یک رده سنی مشخص، در یک مکان مشخص و برای افراد خاصی نمایش دهیم.

رقابت با رقبای اصلی

باتوجه به اینکه گوگل ادوردز سریع‌تر از سئو عمل می‌کند موقعیت خوبی برای رقابت با حریفان بیزنس خود و یا سایت‌های قدیمی‌تر است. با تبلیغ کلیکی جایگاه شما بالاتر از سایت رقیب می‌رود و ترافیک و کلیک بیشتری جذب می‌کنید.

پیدا کردن جایگاه در بازار

اینکه به درک درستی از مخاطب و نیاز او برسیم، تاثیر مثبتی در رشد بیزنس ما دارد. اطلاعاتی که در این پلتفرم به‌دست آوریم برای افزایش درآمد ما نقش مهمی دارند. اینکه کاربران چه ساعتی وارد سایت ما می‌شوند، موقعیت مکانی کاربران، دستگاه‌هایی که کاربران با استفاده از آن وارد سایت شده‌اند و این قبیل موارد در تحلیل روش‌های بازاریابی محصولات و خدمات ما بسیار ارزشمند هستند.

نمایش شفاف و صریح نتایج

برای تحلیل پیشرفت نیاز به گزارش و آنالیز نتایج داریم که در این پلتفرم خیلی سریع و راحت به آن دسترسی دارید. اطلاعاتی مانند تبلیغات کلیک شده، هزینه کلیک‌ها، کلمات کلیدی وارد شده به‌وسیله بازدیدکننده‌ها و ... در این پلتفرم در دسترس شما هستند.

سوالات متداول درباره تبلیغات گوگل

Google Ads که با نام‌های Google AdWords و Google AdWords Express هم شناخته می‌شود یک راهکار تبلیغاتی آنلاین است که صاحبان کسب‌وکارها از آن برای تبلیغ محصولات و خدمات خود در موتور جستجوی گوگل و یوتیوب و سایت‌های دیگر در سراسر وب استفاده می‌کنند.
Google Ads به تبلیغ‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا تبلیغات خود را هوشمند و البته هدفمند کنند و قابلیت‌هایی مانند تعیین زمان، مکان، دستگاه کاربر و ... را در اختیار افراد قرار داده است.
با یک حساب کاربری در Google Ads، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند بودجه و هدف‌گذاری خود را سفارشی کنند و تبلیغات خود را در هر زمان شروع یا متوقف کنند.

روش کار به این صورت است که وقتی کاربران محصولات و خدمات شما را در گوگل سرچ می‌کنند، تبلیغ شما برای آن‌ها نمایش داده می‌شود. گوگل بااستفاده از فناوری هوشمند به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب تبلیغ شما برای مشتری بالقوه نمایش داده شود.
 • یک هدف مثلا افزایش بازدید وب‌سایت و یا افزایش تماس تلفنی از سمت کاربران را برای خودتان مشخص کنید.
 • بعد منطقه جغرافیایی را انتخاب کنید که تبلیغ شما باید در آن بخش نمایش داده شود. این منطقه می‌تواند شهر، منطقه و یا کل کشور باشد.
 • در نهایت تبلیغ خود را بسازید و سقف بودجه ماهانه خود را تنظیم کنید.

بعد از تأیید آگهی هر زمان که کاربران در منطقه مورد نظر شما به‌دنبال محصول یا خدمات شما باشند، وب‌سایت شما برای آن‌ها در نتایج سرچ نمایش داده می‌شود. تنها زمانی که کاربران روی تبلیغ شما کلیک کنند، مبلغی از حساب شما کسر می‌شود.

ساختن اکانت در گوگل ادوردز رایگان است و هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌شود. توجه داشته باشید وقتی اکانت خود را شارژ می‌کنید فقط به ازای کلیک روی تبلیغ، از شارژ اکانت شما کسر می‌شود، پس نمایش تبلیغ در گوگل هزینه‌ای ندارد. اینکه هزینه این تبلیغات چقدر است به عوامل مختلفی بستگی دارد. مبلغ هر کلیک بسته به نوع کسب‌وکارها متفاوت است. ممکن است مبلغ پیشنهادی رقیب شما بیشتر باشد و تبلیغ او بالاتر از سایت شما قرار بگیرد. همچنین کلمات کلیدی محبوب یعنی کلماتی که میزان ترافیک و رقابت و همچنین سود آن‌ها زیاد است، هزینه بیشتری دارند. طبیعتا همه افراد تمایل دارند در این رقابت برنده شوند و هرچه میزان جذب کاربر از یک کلمه کلیدی بیشتر باشد، رقیب شما پیشنهاد بالاتری خواهد داد و برای اینکه شما برنده رقابت شوید باید پیشنهاد بالاتری بدهید.
به همین دلیل بهتر است اگر در حوزه تبلیغات در گوگل اطلاعات و دانش فنی زیادی ندارید، از یک شرکت یا متخصص تبلیغات در گوگل مشاوره بگیرید.

این  پلتفرم به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات خود را به افراد علاقه‌مند به محصول و خدماتتان نشان دهید و افرادی که تمایلی به محصول شما ندارند را فیلتر می‌کند. از طرفی به‌راحتی مشخص می‌شود که آیا افراد روی تبلیغ شما کلیک کرده‌اند یا خیر. همچنین می‌توانید بااستفاده از دستگاه‌های مختلفی مانند لپ‌تاپ، تبلت و تلفن هوشمند به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنید. Google Ads باعث می‌شود تبلیغات خود را به افراد مناسب، در مکان مناسب و در زمان مناسب نشان دهید. Google Ads مزایای زیادی دارد که در این بخش به چند مزیت اصلی اشاره می‌کنیم:
1. تبلیغات خود را هدفمند کنید: هدف‌گذاری به شما امکان می‌دهد تبلیغات خود را برای دستیابی به افراد با علایق خاص، یعنی افرادی که به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند هستند، نشان دهید و تبلیغات مرتبط را به آن‌ها نشان دهید. Google Ads روش‌های مختلفی را برای هدفمند کردن تبلیغات در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به آپشن‌هایی که با تبلیغات آنلاین دارید و می‌تواند بازاریابی شما را هدفمند کند:
کلمات کلیدی: کلمات یا عبارات مربوط به محصولات و خدمات شما که برای نشان دادن تبلیغات شما در هنگام جستجوی مشتری برای این اصطلاحات یا بازدید از وب‌سایت‌های مربوطه استفاده می‌شوند.
مکان آگهی: امکان نمایش تبلیغات شما در صفحات نتایج جستجوی گوگل و وب‌سایت هایی که بخشی از شبکه‌های جستجوی گوگل هستند.
سن، مکان و زبان: سن، موقعیت جغرافیایی و زبان مشتریان خود را انتخاب کنید.
روزها، زمان‌ها و تعداد دفعات: تبلیغات خود را در ساعات یا روزهای خاصی از هفته نشان دهید و میزان نمایش تبلیغات خود را مشخص کنید.
دستگاه‌ها: تبلیغات شما در انواع دستگاه‌ها نمایش داده می‌شود و قابلیت تنظیم در دستگاه‌ها و زمان تبلیغات وجود دارد.
2. هزینه‌های خود را کنترل کنید: Google Ads به شما امکان کنترل میزان هزینه‌هایتان را می‌دهد. هیچ حداقلی وجود ندارد. میزان هزینه برای تبلیغات ماهانه، روزانه و هر آگهی قابل تنظیم است و فقط زمانی از شارژ شما کم می‌شود که افراد روی تبلیغ شما کلیک کند.
3. موفقیت خود را بسنجید: اگر کسی روی تبلیغ شما کلیک کند، قابل مشاهده است. اگر کاربران روی تبلیغ شما کلیک کردند و بعد کار ارزشمندی برای بیزنس شما انجام دادند - محصول شما را خریداری کردند، اپلیکیشن شما را دانلود کردند یا ... – می‌توانید این مورد را نیز پیگیری کنید. با دیدن اینکه روی کدام تبلیغ کلیک می‌شود و از کدام تبلیغ استقبال نمی‌شود، می‌فهمید که روی کدام بخش بیزنس و تبلیغات خود باید سرمایه گذاری کنید. این کار باعث افزایش بازگشت سرمایه شما می‌شود.
4. کمپین‌های خود را مدیریت کنید: این پلتفرم ابزارهایی را برای مدیریت و نظارت آسان بر حساب‌ها به شما ارائه می‌دهد. اگر چندین اکانت گوگل ادوردز را مدیریت کنید، اکانت مدیر MCC ابزاری قدرتمند است که می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند. این ابزار به شما امکان می‌دهد تمام اکانت‌های خود را از یک مکان واحد مشاهده و مدیریت کنید. همچنین امکان مدیریت اکانت به‌صورت آفلاین با Google Ads Editor هم وجود دارد. این برنامه رایگان است و به شما کمک می‌کند تا با سرعت و به‌راحتی تغییراتی در اکانت خود اعمال کنید. با این برنامه می‌توانید مواردی مانند مدیریت، ویرایش، مشاهده چند اکانت، کپی و جابجایی بین کمپین‌ها، لغو انجام مجدد چند تغییر هنگام ویرایش کمپین‌ها و ... را انجام دهید.

گوگل دو نوع تبلیغات دارد. تبلیغات پولی که در ازای دریافت مبلغی تبلیغ شما را به مخاطب هدف در نتایج سرچ، نشان می‌دهد و اگر کاربر روی تبلیغ شما کلیک کند، مبلغ آن از شارژ شما کسر می‌شود. در این روش پروسه جذب مشتری خیلی زود پیش می‌رود. در مدت زمان کوتاهی محصول و خدمات خود را به مشتری معرفی می‌کنید و با تبلیغات هدفمند، نرخ بازگشت سرمایه بالا خواهد بود. این روش برای کسب‌وکارهای نوظهور و یا برای زمانی که در یک مقطع زمانی کوتاه نیاز به جذب مشتری زیادی دارید، کارامد و مفید است.
در مقابل، تبلیغات رایگان وجود دارد که با عنوان سئو و بهینه سازی آن را می‌شناسیم. سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجویی مانند گوگل است. با این کار وقتی کاربری کلمات کلیدی شما را سرچ کند، سایت شما در نتایج نمایش داده خواهد شد.
در این روش شما یا سئوکار شما برای بلندمدت روی سایت برنامه‌ریزی می‌کنید و اصطلاحا استراتژی سئو و تولید محتوا برای بیزنس خود می‌چینید. هزینه‌ای در این روش متحمل نخواهید شد و بعد از مدتی سایت شما رشد کرده و در نتایج گوگل حضور پیدا خواهید. این روش نسبت به تبلیغات پولی گوگل کمی زمان‌بر است و حتما باید طبق اصول و استاندارهای گوگل برای پیشرفت سایت خود اقدام کنید و از روش‌های سئو کلاه سیاه استفاده نکنید تا مشمول جریمه گوگل نشوید.

آیا هنوز سوالی دارید؟

تماس با ما
لوگوی ودیانا

طراحی، توسعه و رشد کسب‌وکار

ارتباط با ما

ایمیل و تلفن تماس واحد فروش:

sale[at]vediana[dot]com

خیابان ستارخان، جنب پارک جوانه، ساختمان جوانه، طبقه 5

تمامی حقوق برای ودیانا محفوظ است.