طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

تحول در دنیای اینترنت و تجارت الکترونیک، کسب‌وکارها را هم دستخوش تغییرات کرده ‌است. بستر خرید اینترنتی با استقبال طیف وسیعی از افراد روبرو شده است. به طوریکه مردم اکثر نیازها از خرید مایحتاج روزمره گرفته تا خرید پوشاک و جواهرات را از طریق وب‎سایت‌های فروشگاهی انجام می‌‌دهند. به همین دلیل نیاز به سایت فروشگاهی و طبعا طراحی سایت فروشگاهی بیش از پیش احساس می‌شود.

درخواست مشاوره آموزش‌های ما را ببینید
پنل مدیریت اختصاصی<

پنل مدیریت اختصاصی

تمامی سایت‌های فروشگاهی طراحی شده توسط ودیانا دارای پنل مدیریت اختصاصی با کاربری ساده هستند.
کاهش هزینه‌های تجاری

کاهش هزینه‌های تجاری

هزینه‌های تجاری فروشگاه اینترنتی به مراتب کمتر از یک فروشگاه فیزیکی است.
رعایت استانداردهای سئو

رعایت استانداردهای سئو

رعایت استانداردهای سئو اعم از بهینه بودن کدها و کلمات کلیدی و ... در تمامی سایت‌های طراحی شده.
سرعت لود بالا

سرعت لود بالا

فروشگاه اینترنتی شما با کمک تکنیک‌های فنی بکار رفته با سرعتی بالا برای کاربران لود میشود.
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

نحوه طراحی سایت فروشگاهی موفق

ما در ودیانا به مقوله طراحی وب‌سایت فقط از بعد فنی و پیاده‌سازی نگاه نمی‌کنیم. یک وب‌سایت به طور کلی (وب‌سایت تجاری یا فروشگاه اینترنتی)، کسب‌وکاری است که در فضای وب به وجود می‌آید و باید مانند یک کسب‌وکار واقعی به فرآیندهای این کسب‌وکار اهمیت داد تا بتواند به ذینفعان خود سود برساند.

در یک سایت فروشگاهی باید عوامل مختلفی از مرحله ثبت‌نام اولیه کاربر تا مرحله خرید در نظر گرفته شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در سایت فروشگاهی باید در نظر داشته‌ باشید، ایجاد حس امنیت در خرید و اطمینان و اعتماد در کاربر است. با رعایت این نکته در وب سایت فروشگاهی، مشتریان دائمی یک فروشگاه مجازی به صورت چشمگیری افزایش یابد.

طراحی سایت فروشگاهی اصول و قواعد خاص خود را دارد برای مثال باید اصول روانشناسی خرید و استراتژی‌های دقیق فروش در آن به درستی رعایت شود. با پیاده سازی چنین مواردی در هنگام طراحی وب سایت، شما می‌توانید به عنوان یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای به کار خود ادامه دهید.

طراحی گرافیکی

اولین مرحله طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی گرافیکی است. در این طرح جزئیات ظاهری سایت مطابق با نوع فیلد کاری شما مشخص می‌شود.

کدنویسی فرانت‌اند

پس از تایید طرح گرافیکی، طرح گرافیکی و ظاهر وب‌سایت شما توسط برنامه‌نویس فرانت‌اند برنامه‌نویسی می‌شوند.

برنامه‌نویسی بک‌اند

در این مرحله کدهای مربوط به لاجیک سایت و عملکرد فروشگاه اینترنتی توسط برنامه‌نویس‌ سایت پیاده سازی و داینامیک می‌شوند.
امکانات سایت فروشگاه اینترنتی در ودیانا

امکانات یک وب‌سایت فروشگاهی

در طراحی سایت فروشگاهی، یک سری اصول و امکانات باید رعایت شود. برای مثال استانداردهای ui و ux در آن به خوبی رعایت شود. یا اینکه در دستگاه‌ها با صفحه نمایش‌های مختلف به درستی نمایش داده شود و اصطلاحا ریسپانسیو باشد. کاربر باید به راحتی محصول مورد نظرخود را پیدا کرده و به مرحله ثبت سفارش و خرید برسد.

شعار و تخصص تیم ودیانا رعایت اصول استاندارد طراحی سایت است. ما در ودیانا کنار شما هستیم تا با پیاده‌سازی استانداردهای مورد نیاز وب‌سایت فروشگاهی، کسب‌وکار آنلاین خود را رونق ببخشید.

کارشناسان تیم ودیانا ابتدای پروژه طی جلسه‌ای نیاز سنجی‌های اولیه شما را برآورد کرده و بر اساس آن برنامه‌ریزی دقیقی برای پروژه انجام می‌دهند.

مهم‌ترین ویژگی‌های سایت فروشگاه اینترنتی

مهم‌ترین ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی

  • تنوع طیف کالاها
  • ارائه خدمات مناسب به مشتری شامل پشتیبانی، ارسال به موقع و کالای مطابق با خرید مشتری
  • مشاوره، راهنمایی و متقاعدکردن مشتری
  • رعایت حریم خصوصی کاربران و ایمنی اطلاعات مالی 
  • قیمت گذاری مناسب
  • ایجاد سیستم پرداخت روان و دقیق
امنیت در طراحی سایت فروشگاهی

برقراری امنیت در طراحی سایت فروشگاهی

امنیت در سایت‌های فروشگاهی بسیار حائز اهمیت است. این احساس امنیت هم باید برای کاربر و هم برای مدیرسایت لازم است. جهت اعتمادسازی از سمت کاربر، نیاز به دریافت اینماد دارید. فرآیند دریافت اینماد پیچیدگی خاصی ندارد. در سایت ثبت‌نام می‌کنید، اطلاعات مورد نیاز را وارد می‌کنید و بعد از بررسی فاکتورهای کلی که باید در وب‌سایت رعایت شود، نماد الکترونیکی شما صادر می‌شود.
امنیت در پنل ادمین هم وظیفه ما در ودیانا است. پنل مدیریت چنین وب‌سایت‌هایی را می‌توان به قلب یک فروشگاه اینترنتی تشبیه کرد زیرا تمامی اطلاعات محصولات و مشتریان در داخل این پنل نگهداری می‌شود. یک پنل مدیریتی خوب باید امکان تعریف سطوح دسترسی پیشرفته برای تعداد زیادی از کارمندان یک فروشگاه را داشته باشد که چند کارمند با سطوح دسترسی مختلف بتوانند مشتریان را مدیریت کنند و به آن‌ها پاسخگو باشند. در نظر داشته باشید طراحی سایت مارکت پلیس هم تا حدی شبیه به سایت فروشگاهی است و این موارد برای مارکت پلیس هم باید رعایت شود.

طراحی صفحه اصلی سایت فروشگاهی

طراحی صفحه اصلی سایت فروشگاهی

صفحه اول وبسایت‌های فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند چرا که ویترین اصلی فروشگاه به حساب می‌آیند. در صفحه اول باید دید کلی از فروشگاه را در ذهن مشتریان ایجاد کرد. کاربر در نگاه اول باید متوجه نوع کالاهایی که ارائه می‌دهید شود. در ادامه پیشنهادات ویژه، تخفیف‌ها، جشنواره‌های فروش و اطلاعات تماس شامل لوکیشن و شماره تماس بخش پشتیبانی وب‌سایت و مانند این‌ها را باید حتما در این صفحه از سایت قرار داد. برای پیاده سازی این بخش‌ها باید جدیدترین متدهای طراحی از طراحی گرافیکی گرفته تا طراحی بخش فنی به کار گرفته شود.

جستجو و فیلتر محصولات

امکان جستجو و فیلتر محصولات

جستجو و فیلتر کردن محصولات در وب‌سایت فروشگاهی ارتباط مستقیم با راحتی کاربر و در نتیجه فروش شما دارد. راحت پیدا کردن محصول مورد نظر، توسط کاربر بسیار مهم است. یک گام جلوتر برویم. برای تجربه کاربری خوب، بهتر است این کار با فیلتر کردن مشخصاتی مانند دسته بندی، رنگ، ابعاد، وزن و ... ساده‌تر انجام شود. بنابراین فیلتر و ایجاد جستجوی بسیار پیشرفته به صورتی که بسیاری از مشتریان را به سایت شما جذب کند، بسیار مهم است. با اطمینان می‌توان گفت تیم ودیانا در ایجاد چنین ویژگی‌هایی در سایت شما، بسیار خبره عمل خواهد کرد.
جزئیات محصول در طراحی سایت فروشگاهی

قرار دادن باکس جزییات محصول

صفحه محصول‌های سایت فروشگاهی باید به صورتی طراحی شود که کاربر پسند باشد و در یک نگاه اطلاعات جامعی را در اختیار مشتری قرار دهد. بخش جزئیات از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر اینکه متن نوشته شده در آن باید تمامی مشخصات را در برگیرد، باید باکس آن به طریقی طراحی شده باشد که بیننده را به خود جذب کند. باکس جزئیات محصول در صفحات مختلف به کاربر دید کلی از هر محصول می‌دهد. یک طراحی کاربرپسند و مبتنی بر اصول تجربه کاربری باعث می‌شود تا شانس باز کردن صفحه محصول و مشاهده و مقایسه محصولات افزایش یابد.
کالاهای مرتبط در صفحه داخلی سایت فروشگاهی

قرار دادن بخش کالاهای مرتبط

در صفحه محصولات سایت فروشگاهی قرار دادن بخشی به عنوان محصولات مرتبط و کالاهای پیشنهادی به شدت توصیه می‌شود دلیل این تاکید این است که وجود محصول‌ها و موارد مشابه در یک صفحه از محصول، شانس فروش شما را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. نمایش کالاهای مرتبط به روش‌های مختلف و ارائه پیشنهاد مناسب، نقش بسیار زیادی در افزایش خرید کاربر دارند و باعث می‌شود تا کاربر با محصولات متنوع سایت آشنا شده و تمایل به خرید افزایش یابد. پس نمایش کالاهای بیشتر به کاربر برابر است با خرید بیشتر کاربر.
نظرات کاربران در وب‌سایت فروشگاهی

بخش نظرات کاربران

بخش نظرات در سایت فروشگاهی از موارد مهم و اساسی است. چرا که اعتبار فروشگاه اینترنتی شما را دو چندان خواهد کرد. از طرفی بخش نظرات از اولین بخش‌هایی است که هر کاربری هنگام خرید کالا به آن توجه می‌کند و در ادامه اقدام به خرید یا عدم خرید می‌کند. با کاربران خود گفتگو کنید و به نظرات مثبت و منفی پاسخ دهید تا حس اعتماد و اطمینان را در مشتریان ایجاد کنید. این بخش برای سئو سایت شما هم عملکرد خوبی دارد. چون باعث می‌شود صفحه محصول سایت شما همیشه به روز بماند که در سئو سایت شما و کسب جایگاه در موتورهای جستجو بسیار موثر است.

ما در ودیانا طبق چه اصولی طراحی سایت فروشگاهی انجام می ‌دهیم؟

ابعاد پروژه با توجه به میزان امکانات و کالاهای وارد شده در سایت متغیر است. نکته حائز اهمیت این است که حداقل موارد اصولی در هر وب‌سایت فروشگاهی در نظر گرفته شود. تمامی فرآیندهای لازم و مورد نیاز مشتری در آن پیش‌بینی و گنجانده شود. به عنوان مشتری وارد سایت شوید و فرایند ثبت نام و خرید را تست کنید. هر جا که مبهم و یا باعث سردرگمی شد، نیاز به اصلاح دارد.
توجه به طراحی اصولی و صحیح دیتابیس، اهمیت بسزایی در موفقیت آن دارد. طراحی و روابط اشتباه و اضافه، باعث کاهش سرعت و محاسبات اشتباه خواهد شد. از طرفی استفاده از تکنیک‌های کش‌کردن روت‌ها و کوئری‌ها باعث افزایش سرعت و موفقیت پروژه شما خواهد شد. همچنین سرعت سایت از عوامل هم سئو سایت هم محسوب می‌شود که برای موتور جستجوی گوگل بسیار حائز اهمیت است. قصد تشریح کامل تکنیک‌های فنی مورد استفاده را نداریم اما خوب است بدانید که استفاده از این تکنیک‌ها علاوه بر افزایش سرعت لود وب سایت، باعث کاهش بار سرور و طبعا کاهش هزینه‌های وب‌سایت میشود.

ودیانا از دو بعد به فروشگاه اینترنتی نگاه میکند:

  1. امکانات کاربری فروشگاه 
  2. امکانات فروشگاهی و پنل مدیریت

امکانات کاربری فروشگاه اینترنتی ودیانا شامل:

تعریف بی‌نهایت محصول
تعریف بی‌نهایت دسته بندی برای محصولات
امکان افزودن گالری تصاویر مربوط به هر پروژه
امکان نوشتن مقالات وبلاگ
امکان قرار دادن ویدئو برای هر محصول
امکان نمایش تصویر دوربین مداربسته به شرط ارائه ip و دسترسی‌های لازم
امکان تعریف سوالات متداول
سیستم چت آنلاین کاربران سایت با مدیر سایت
امکان ارسال پیامک بعد از خرید و در هنگام ثبت‌نام برای کاربر و مدیر سایت
انتخاب روش‌های گوناگون ارسال شامل: پست، تحویل در محل و پیک
مشاهده و پیگیری خریدهای انجام شده در سایت
استفاده از کوپن‌های تخفیف ارائه شده توسط سایت هنگام خرید
افزودن محصولات به لیست علاقه‌مندی‌های خود جهت خرید آن در مراجعات بعدی به سایت
ارسال دیدگاه و امتیازدهی به هر محصول (نظرات افرادی که محصول را خریداری کرده‌اند مشخص خواهد بود)
بارگذاری گالری تصاویر محصولات
تعریف خصوصیات محصولات
تعریف فیلترهای مختلف برای محصولات
تعریف تنوع محصولات
جستجو در محصولات بر اساس نام و دسته‌بندی‌های تعریف شده
جستجوی سریع اجکس که بدون رفرش صفحه، نتایج جستجو را نمایش می‌دهد
فیلتر کردن نتایج بر اساس پارامترهای مختلف مانند قیمت، سایز، رنگ، برند و ...
مقایسه محصولات تا 4 محصول همزمان
امکان ستاره دادن به محصولات در هنگام نظر دادن نمایش پیشنهادات ویژه
امکان لایک کردن محصولات توسط کاربران
امکان سیو کردن محصولات توسط کاربران
عدم محدودیت در تعریف محصول
نمایش محصولات دارای تخفیف
نمایش محصولات مرتبط به صورت اتوماتیک
عضویت کاربران و ثبت سابقه خرید
نمایش پرفروش‌ترین محصولات
نمایش محصولات ویژه
مشاهده و انتخاب محصولات جهت افزودن به سبد خرید و یا حذف آن‌ها
نمایش محصولات ویژه
نمایش محصولات تکمیلی در پروسه خرید محصول، مانند لوازم جانبی
تعریف امکانات جانبی برای هر محصول با امکان تاثیر بر روی قیمت، مثلا رنگ، اندازه و ... یک گزینه قابل تغییر با اعمال روی قیمت (به منظور تعریف محصولات متغیری که برای مثال با اختلاف رنگ، اختلاف قیمت هم دارند)
قیمت‌گذاری محصولات و اعمال تخفیف بر روی هر محصول به صورت جداگانه و با قابلیت زمان‌بندی اتمام تخفیف
مشاهده و انتخاب محصولات جهت افزودن به سبد خرید و یا حذف آن‌ها
انتخاب روش‌های پرداخت گوناگون شامل کارت به کارت، پرداخت آنلاین و پرداخت در محل

امکانات فروشگاهی و پنل مدیریت ودیانا شامل:

قابلیت مدیریت روش‌های حمل و نقل محصولات
قابلیت تعیین مالیات برای محصولات شامل مقدار ثابت یا ارزش افزوده
امکان گزارش‌گیری بر اساس متد و روش‌های مختلف: گزارش‌گیری نوع محصول، دسته‌بندی، بازه زمانی، فروش، تخفیفها و..
مدیریت موجودی کالاها و غیرفعال‌کردن خرید برای کالاهای تمام شده
اخطار و ارسال ایمیل به مدیر سایت در صورت پایان یافتن موجودی هر کالا
مشاهده آخرین سفارشات ثبت شده در بخش مدیریت با امکان تغییر در وضعیت سفارش‌ها
قابلیت ثبت یادداشت برای مشتری
نمایش آمارها به صورت نمودارهای گرافیک
نمایش گزارش‌ها
قابلیت مدیریت و تعریف کوپن‌های تخفیف مانند درصد تخفیف، میزان تخفیف، ارسال رایگان در شرایطی مانند حداقل میزان خرید مشتری، بازه‌های زمانی مشخص و مناسبت‌ها، دسته‌بندی خاصی از محصولات و یا کدهای عمومی همراه با ایجاد محدودیت استفاده، تعداد، کاربران، تاریخ و…
سیستم مدیریت درگاه‌های پرداخت بانکی
امکان ثبت 2 درگاه با قابلیت سوئیچ بین درگاه‌ها
در آخر خالی از لطف نیست که بدانید ما امکان پیاده سازی و طراحی هر نوع قابلیت شخصی سازی شدهای برای فروشگاه شما را داریم.

سبد خرید سایت فروشگاهی

سبد خریدی که برای کاربران وب سایت فروشگاهی طراحی میشود باید دید کلی از آنچه کاربر قصد خرید آن را دارد به وی نمایش دهد و کاربر به راحتی بتواند اقلام سبد خرید را ویرایش، حذف و اضافه کند. همچنین هنگام طراحی سبد خرید برای وبسایت فروشگاهی باید توجه داشته باشید که امکان مشاهده هزینه نهایی فاکتور، تخفیف‎های اعمال شده و مانند اینها، از جمله مهمترین امکانات یک سبد خرید خوب است.

روش‌های مختلف تحویل کالا

کاربر باید بتواند نحوه تحویل محصول سفارش داده شده خود را طبق زمان بندی دلخواه خود مشخص کند زیرا که وجود این امکان بدون شک فروش را چند برابر خواهد کرد. شما با سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود به ودیانا میتوانید انواع مختلف روشهای ارسال کالا به همراه محاسبه داینامیک هزینه ارسال را به ویژگیهای سایت خود اضافه کنید.

روش‌های مختلف برای پرداخت

مشتری باید برای پرداخت هزینه کالا حق انتخاب داشته باشد و بتواند به صورت آنلاین، حضوری مبلغ را واریز کند. این کار سبب تسهیل روند خرید مشتری می‌شود و اعتماد خریدار را دو چندان میکند. ودیانا با طراحی سایت فروشگاهی، سیستم پرداخت فروشگاه‌های اینترنتی را به صورتی برای شما قرار می‌دهد که به تمامی درگاه‌های بانکی و سیستم‌های پرداختی قابلیت اتصال داشته باشد.

سوالات متداول طراحی سایت فروشگاهی

این موضوع کاملا به شما و ویژگی‌هایی که برای وب‌سایت فروشگاهی خود لازم دارید بستگی دارد.

طراحی سایت فروشگاهی با پیاده‌سازی نیازهای اولیه بین 35-60 روز کاری زمان می‌برد. البته در جلسه کارشناس فنی با کارفرما این زمان دقیق‌تر برآورد می‌شود.

چون کدها بهینه‌تر می‌شوند و کم‌ترین باگ را خواهید داشت. از طرفی 0 تا 100 این پنل‌ها توسط برنامه‌نویس کدنویسی شده‌است پس ارتقا و گسترش پنل راحت‌تر خواهد بود.

بعد از تحویل سایت برای رفع مشکل از طریق ارسال تیکت با ما در ارتباط هستید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل شما برطرف خواهد شد.

خط به خط سایت اختصاصی توسط برنامه‌نویس کدنویسی می‌شود. این کدنویسی با توجه به نیاز و درخواست مشتری کاملا سفارشی می‌شود که مستلزم زمان و انرژی بیشتر است. اما در پنل‌های وردپرس بیشتر بخش‌ها به صورت آماده طراحی‌شده اند و زمان کمتری برای پیاده‌سازی اختصاص داده می‌شود.

بعد از مشاوره رایگان کارشناس فنی با کارفرما، نیازهای اولیه وب‌سایت لیست می‌شوند. با توجه به امکانات مورد نیاز و زمان انجام پروژه، قیمت طراحی سایت فروشگاهی برآورد می‌شود.
سفارش طراحی سایت فروشگاهی به ودیانا

سفارش طراحی سایت فروشگاهی به ودیانا

برای شروع کار طراحی وب‌سایت فروشگاهی قرار دادی کتبی بین ما و شما نوشته می‌شود که در آن تمامی تعهدات طرفین به صورت کاملا واضح بیان شده است. قیمت طراحی سایت فروشگاهی شما با تمامی امکانات نیز به صورت واضح در قرار داد بیان می‌شود.

ما علاوه بر پیاده‌سازی تمامی نیازهای شما در سایت آنلاین فروشگاهی، راهنمایی و مشاوره‌هایی را نیز به شما ارائه می‌دهیم تا شما را در جهت راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق یاری کنیم. سایت‌های فروشگاهی طراحی شده توسط ودیانا از پشتیانی و گارانتی برخوردار هستند.

طراحی سایت فروشگاهی توسط شرکت ودیانا کاملا بر اساس اصول و قوانین به روز سئو است که پس از اتمام کار، سایت شما آماده کسب جایگاه در موتورهای جستجو است.

آیا هنوز سوالی دارید؟

تماس با ما
لوگوی ودیانا

طراحی، توسعه و رشد کسب‌وکار

ایمیل و تلفن تماس واحد فروش:

933-318-9053
sale[at]vediana[dot]com

تمامی حقوق برای ودیانا محفوظ است.